Δευτέρα 25 Ιουνίου 2018/Ώρα:19.00
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgiWc1cH-hT1K1ADbzG36oEisUDjAfqVc_7Ru7C2trozV5A_YQIvL0U7SC3atLQHo86SPdGzaMI5NvyAg2HnWIyyFguLnnAESn2a06rjLeLQmWr8BEzsOwuy5QI6sOaNYapzSpQg4scX4I/s1600/11.jpg)
Σκοπός της Ημερίδας είναι διάχυσης των αποτελεσμάτων του προγράμματος Erasmus+, που υλοποίησε το 1ο Εργαστηριακό Κέντρο Κιάτου.
Η δράση είχε θέμα «Σχεδίαση CAD, Μοντελοποίηση και Εκτύπωση ψηφιακών μοντέλων με την τεχνολογία Προσθετικής Κατασκευής – 3D Printing» και περιλάμβανε ροή μαθητών στην Βαρκελώνη της Ισπανίας, που υλοποιήθηκε από 18/4/2018 έως και 3/5/2018.
Το πρόγραμμα χρηματοδοτήθηκε εξολοκλήρου από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή, με Εθνική Μονάδα Συντονισμού για την Ελλάδα το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών (Ι.Κ.Υ.).
Δημοτικό Θέατρο Κιάτου
Δημοτικό Θέατρο Κιάτου