ΔΩΡΕΑΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
Σάββατο 21 Μαρτίου 2015/Ώρα:10.30
AΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
Το Δίκτυο ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ SOS, με αφορμή την παγκόσμια Ημέρα Νερού 2015 και
την έναρξη της εκστρατείας Επιστροφή στη Βρύση, μας προσκαλεί στην δράση
δρόμου με τίτλο:
Στόχο έχει την ανάδειξη της ιστορικής πορείας και αξίας του
νερού και της δημόσιας ύδρευσης.
Η δράση δρόμου, που είναι ανοιχτή προς το κοινό, υλοποιείται με την επιστημονική υποστήριξη του Συλλόγου Ελλήνων Αρχαιολόγων και περιλαμβάνει περιήγηση και ξενάγηση σε χώρους ύδρευσης της νεότερης ιστορίας, αλλά και της αρχαιότητας, όπως είναι η Ρωμαϊκή Αγορά και το κομμάτι του αρχαίου ποταμού Ηριδανού στον Κεραμεικό.
Η δράση δρόμου, που είναι ανοιχτή προς το κοινό, υλοποιείται με την επιστημονική υποστήριξη του Συλλόγου Ελλήνων Αρχαιολόγων και περιλαμβάνει περιήγηση και ξενάγηση σε χώρους ύδρευσης της νεότερης ιστορίας, αλλά και της αρχαιότητας, όπως είναι η Ρωμαϊκή Αγορά και το κομμάτι του αρχαίου ποταμού Ηριδανού στον Κεραμεικό.
Πεζόδρομος Διονυσιου Αρεοπαγίτου