Στους συμμετέχοντες θα χορηγηθεί "Ηλεκτρονική Βεβαίωση Παρακολούθησης"
Συχνά οι γονείς παιδιών που αντιμετωπίζουν Μαθησιακές Δυσκολίες έρχονται αντιμέτωποι με ερωτήματα που αφορούν στην εκμάθηση μιας ξένης γλώσσας και ειδικότερα της Αγγλικής.
"Επηρεάζουν οι ΜΔ την εκμάθηση της ξένης γλώσσας;
"Θα μπορέσει το παιδί μου να μάθει Αγγλικά;"
"Μπορώ να το βοηθήσω και αν ναι, με ποιο τρόπο;"
Παρακολουθήστε αυτό το δωρεάν διαδικτυακό σεμινάριο το οποίο επιχειρεί να δώσει απαντήσεις σε αυτά τα ερωτήματα και βοηθήστε το παιδί / μαθητή να αγαπήσει τα Αγγλικά και να μάθει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.
Μέρα & Ώρα:
Παρασκευή 14 Ιουνίου
20:00-21:00 μ.μ
Εισηγήτρια:
Μαίρη Τσαπατσάρη
Καθηγήτρια αγγλικών, Ειδική παιδαγωγός