Παρασκευή 17 Μαΐου 2013.Ώρα:18.30
Αίθουσα του Εργατουπαλληλικού Κέντρου Βόλου
ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
Κεντρικός ομιλητής της ημερίδας θα είναι ο κ. Σάββας Ρομπόλης, Καθηγητής Οικονομικών Κοινωνικής Πολιτικής του Παντείου Πανεπιστημίου, Επιστημονικός Διευθυντής Ι.Ν.Ε./Γ.Σ.Ε.Ε., ο οποίος θα αναφερθεί σε εργασιακά και ασφαλιστικά θέματα. Επίσης, ο κ. Χρήστος Γούλας, διευθυντής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης του Ι.Ν.Ε./ΓΣΕΕ
Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη διεξαγωγή της ημερίδας μπορείτε να απευθύνεστε στην κα Δήμητρα Περιστεροπούλου, τηλ: 24210 24735, email: isotitaekvolou@gmail.com, info@ekvolos.gr.
Πρόγραμμα της ημερίδας:
18:30 – 19:00 Προσέλευση- Καφές
19:00 – 19:10 Εναρκτήριος χαιρετισμός Αθαν. Παπαδημόπουλου, Προέδρου Εργατικού Κέντρου Βόλου
19:10 – 19:30 Προβολή και παρουσίαση του έργου «Προώθηση και ενίσχυση της συμμετοχής των γυναικών στα όργανα εκπροσώπησης των συνδικαλιστικών οργανώσεων των εργαζομένων – Δράσεις της Δομής Ισότητας των Φύλων Ε.Κ. Βόλου» – Σμαράγδα Λιάτσικου Υπεύθυνη Δομής Ισότητας Ε.Κ. Βόλου
19:30- 20:15 «Κοινωνικοοικονομική κρίση και Εργαζόμενοι» – Σάββας Ρομπόλης, Καθηγητής Οικονομικών Κοινωνικής Πολιτικής του Παντείου Πανεπιστημίου, Επιστημονικός Διευθυντής Ι.Ν.Ε./ Γ.Σ.Ε.Ε.
20:15 – 20:30 «Οι παρεμβάσεις του ΙΝΕ/ΓΣΕΕ σε συνεργασία με το Εργατικό Κέντρο Βόλου στο Νομό Μαγνησίας» – Χρήστος Γούλας, Διευθυντής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, Ι.Ν.Ε. – Γ.Σ.Ε.Ε.
20:30 – 21:00 Ερωτήσεις –Συζήτηση Thanks for rating this! Now tell the world how you feel through social media.
Αίθουσα του Εργατουπαλληλικού Κέντρου Βόλου
ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
Κεντρικός ομιλητής της ημερίδας θα είναι ο κ. Σάββας Ρομπόλης, Καθηγητής Οικονομικών Κοινωνικής Πολιτικής του Παντείου Πανεπιστημίου, Επιστημονικός Διευθυντής Ι.Ν.Ε./Γ.Σ.Ε.Ε., ο οποίος θα αναφερθεί σε εργασιακά και ασφαλιστικά θέματα. Επίσης, ο κ. Χρήστος Γούλας, διευθυντής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης του Ι.Ν.Ε./ΓΣΕΕ
Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη διεξαγωγή της ημερίδας μπορείτε να απευθύνεστε στην κα Δήμητρα Περιστεροπούλου, τηλ: 24210 24735, email: isotitaekvolou@gmail.com, info@ekvolos.gr.
Πρόγραμμα της ημερίδας:
18:30 – 19:00 Προσέλευση- Καφές
19:00 – 19:10 Εναρκτήριος χαιρετισμός Αθαν. Παπαδημόπουλου, Προέδρου Εργατικού Κέντρου Βόλου
19:10 – 19:30 Προβολή και παρουσίαση του έργου «Προώθηση και ενίσχυση της συμμετοχής των γυναικών στα όργανα εκπροσώπησης των συνδικαλιστικών οργανώσεων των εργαζομένων – Δράσεις της Δομής Ισότητας των Φύλων Ε.Κ. Βόλου» – Σμαράγδα Λιάτσικου Υπεύθυνη Δομής Ισότητας Ε.Κ. Βόλου
19:30- 20:15 «Κοινωνικοοικονομική κρίση και Εργαζόμενοι» – Σάββας Ρομπόλης, Καθηγητής Οικονομικών Κοινωνικής Πολιτικής του Παντείου Πανεπιστημίου, Επιστημονικός Διευθυντής Ι.Ν.Ε./ Γ.Σ.Ε.Ε.
20:15 – 20:30 «Οι παρεμβάσεις του ΙΝΕ/ΓΣΕΕ σε συνεργασία με το Εργατικό Κέντρο Βόλου στο Νομό Μαγνησίας» – Χρήστος Γούλας, Διευθυντής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, Ι.Ν.Ε. – Γ.Σ.Ε.Ε.
20:30 – 21:00 Ερωτήσεις –Συζήτηση Thanks for rating this! Now tell the world how you feel through social media.