Το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων πρόκειται να δεχθεί μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές/τριες στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Επιστήμες της Αγωγής» (Π.Μ.Σ.- Ε.Α.) για το ακαδημαϊκό έτος 2022 – 2023
Η προσφερόμενη ειδίκευση τού Π.Μ.Σ.- Ε.Α. και ο αριθμός των φοιτητών/τριών που θα δεχθεί είναι η παρακάτω:
1. "Εκπαίδευση και Κοινωνία: Θεωρίες και Πρακτικές [ΕΚΘΠ]:
Δέκα (10) φοιτητές/τριες
Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών απονέμει Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης στις Επιστήμες της Αγωγής, στην παραπάνω ειδίκευση και η διάρκεια σπουδών είναι τρία (3) εξάμηνα
Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών απονέμει Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης στις Επιστήμες της Αγωγής, στην παραπάνω ειδίκευση και η διάρκεια σπουδών είναι τρία (3) εξάμηνα
Στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών γίνονται δεκτοί/ές πτυχιούχοι Παιδαγωγικών Τμημάτων Δημοτικής Εκπαίδευσης και Προσχολικής Αγωγής, πτυχιούχοι πανεπιστημιακών τμημάτων της ημεδαπής και ομοταγών, αναγνωρισμένων ιδρυμάτων της αλλοδαπής, καθώς και πτυχιούχοι Τ.Ε.Ι., συναφούς γνωστικού αντικειμένου.
ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ:
01/09/2022 - 15/09/2022
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΔΩ![https://www.facebook.com/groups/610222592441495/?fref=ts](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiQd4kZKESdE0cly05HU8P3MOUxzpPe4y8eS7q2Wg5vBIq-4j1E9J419CGCoJmNfOEI4UMJX-8SYpvqmW_TYzg-lv5dyBVHvQTdWpw6Wi6LSMAKrdSm40mnAL33ET1ii49Y4r8xr1TjzmfJ/s1600/facebook.gif)