Το
Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Ν. Τρικάλων και το Τοπικό Παράρτημα Τρικάλων της
Ένωσης Εργαζομένων Καταναλωτών Ελλάδας με πρωτοβουλία του Συλλόγου
Αποφοίτων 1ου ΣΔΕ Τρικάλων πραγματοποιούν ημερίδα με θέμα:
«Η άμυνα νοικοκυριών, ελεύθερων επαγγελματιών και μικρεμπόρων απέναντι στους πλειστηριασμούς ακινήτων για Τραπεζικά Δάνεια και οφειλές στο Δημόσιο και τα Ασφαλιστικά Ταμεία(δυνατότητες ρύθμισης και διαγραφής χρεών)»
«Η άμυνα νοικοκυριών, ελεύθερων επαγγελματιών και μικρεμπόρων απέναντι στους πλειστηριασμούς ακινήτων για Τραπεζικά Δάνεια και οφειλές στο Δημόσιο και τα Ασφαλιστικά Ταμεία(δυνατότητες ρύθμισης και διαγραφής χρεών)»
Στην ημερίδα θα παρουσιαστούν, οι δυνατότητες που δίνει στους οφειλέτες ο νόμος 3869/10 «Ρύθμιση Οφειλών Υπερχρεωμένων Φυσικών Προσώπων και άλλες διατάξεις», όπως ισχύει, θα δοθούν από την Ένωση Εργαζομένων Καταναλωτών Ελλάδας στατιστικά στοιχεία από την διαχείριση σχετικών υποθέσεων, θα αναφερθούν πώς και σε ποιες περιπτώσεις προστατεύονται οι τραπεζικές καταθέσεις ενώ θα υπάρξει εκτενής αναφορά στη διάσωση της κύριας κατοικίας από τους πλειστηριασμούς.
Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Ν.
Τρικάλων Βασ. Τσιτσάνη 28, Τρίκαλα
ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΤΕ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΜΑΣ - ΕΔΩ