ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ
Τρίτη 29 Μαρτίου 2016
Ώρα:19.00
Ο Σύλλογος
Μαραθωνοδρόμων νομού Λάρισας σε συνεργασία με το πρόγραμμα μεταπτυχιακών
σπουδών «ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΥΓΕΙΑΣ» και την Πνευμονολογική Κλινική
του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας διοργανώνουν εκδήλωση με θέμα:
«Άσκηση και Υγεία ΙΙΙ»
Την εκδήλωση συντονίζουν ο Πρόεδρος του Συλλόγου
κ. Απόστολος Γούλας και ο καθηγητής Πνευμονολογίας κ. Κων/νος
Γουργουλιάνης. Θα μιλήσει για την πορεία του προς τις επιτυχίες ο Νίκος
Πολιάς με επτά κατακτήσεις του Πανελληνίου Πρωταθλήματος στο αγώνισμα
του Μαραθώνιου δρόμου.
Θα σχολιάσουν και θα συζητήσουν με τους συμμετέχοντες οι κ. Γιάννης Θεοδωράκης καθηγητής Αθλητικής Ψυχολογίας, κ. Δημ. Σούλας καθηγητής Κλασσικού Αθλητισμού και κ. Αθ. Τζιαμούρτας καθηγητής Βιοχημείας της Άσκησης στα ΤΕΦΑΑ και ο αντιπρόεδρος του Συλλόγου κ. Χατζηιωάννου I. επίκουρος καθηγητής στο Ιατρικό Τμήμα του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σε θέματα ψυχολογίας στα αγωνίσματα δρόμων, προπονητικής, διατροφής πριν και μετά των αγώνα και προβλημάτων υγείας που μπορεί να προκύψουν στον αγώνα.
Θα σχολιάσουν και θα συζητήσουν με τους συμμετέχοντες οι κ. Γιάννης Θεοδωράκης καθηγητής Αθλητικής Ψυχολογίας, κ. Δημ. Σούλας καθηγητής Κλασσικού Αθλητισμού και κ. Αθ. Τζιαμούρτας καθηγητής Βιοχημείας της Άσκησης στα ΤΕΦΑΑ και ο αντιπρόεδρος του Συλλόγου κ. Χατζηιωάννου I. επίκουρος καθηγητής στο Ιατρικό Τμήμα του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σε θέματα ψυχολογίας στα αγωνίσματα δρόμων, προπονητικής, διατροφής πριν και μετά των αγώνα και προβλημάτων υγείας που μπορεί να προκύψουν στον αγώνα.
Αμφιθέατρο Κατσίγρα
Παπακυριαζή 22, Πλατεία Ταχυδρομείου, Λάρισα
ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΤΕ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΜΑΣ - ΕΔΩ
ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΤΕ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΜΑΣ - ΕΔΩ