Η Κοινωνική Υπηρεσία του Δήμου Αγ. Δημητρίου διοργανώνει σειρά ομιλιών -
συζητήσεων για την Ψυχοσυναισθηματική
ωρίμανση παιδιών και εφήβων, σε συνεργασία με τον Παιδοψυχίατρο - Ψυχοθεραπευτή της
Υπηρεσίας κ. Ευστράτιο Πάλλη.
Η σειρά ομιλιών - συζητήσεων απευθύνεται σε γονείς και εκπαιδευτικούς αναγνωρίζοντας τις προκλήσεις που ενέχει η καθημερινότητα με τα παιδιά και εφήβους.
Στόχος των ανοιχτών συζητήσεων είναι η ενημέρωση, αλλά κυρίως ο προβληματισμός, η καθοδήγηση και τέλος η από κοινού συνειδητοποίηση μιας νέας πραγματικότητας όσον αφορά στην αλληλεπίδραση με τα παιδιά.
Η σειρά ομιλιών - συζητήσεων απευθύνεται σε γονείς και εκπαιδευτικούς αναγνωρίζοντας τις προκλήσεις που ενέχει η καθημερινότητα με τα παιδιά και εφήβους.
Στόχος των ανοιχτών συζητήσεων είναι η ενημέρωση, αλλά κυρίως ο προβληματισμός, η καθοδήγηση και τέλος η από κοινού συνειδητοποίηση μιας νέας πραγματικότητας όσον αφορά στην αλληλεπίδραση με τα παιδιά.
Δημοτικό Θέατρο Αγ.Δημητρίου "Μελίνα Μερκούρη"