ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ
Σάββατο 21 Μαρτίου 2015/Ώρα:20:00
ΚΡΑΤΗΣH ΘΕΣΗΣ
Η Παγκόσμιας Ημέρας Ποίησης εορτάζεται κάθε χρόνο στις 21 Μαρτίου. Η
αρχική έμπνευσή της ανήκει στον Έλληνα ποιητή Μιχαήλ Μήτρα, ο οποίος το
φθινόπωρο του 1997 πρότεινε στην Εταιρεία Συγγραφέων να υιοθετηθεί ο
εορτασμός της ποίησης στην Ελλάδα, όπως και σε άλλες χώρες, και να
οριστεί συγκεκριμένη μέρα γι' αυτό.
Την ημέρα αυτή, το ηλεκτρονικό περιοδικό varelaki/notationes και ο Πυρήνας Τέχνης Babel προσκαλούν το κοινό σε μια βραδιά ανάγνωσης ποίησης. Διαβάζουν ποιήματά τους και ποιήματα άλλων δημιουργών που αγαπούν η Στέργια Κάββαλου, η Αγγελική Δημουλή και η Ασημίνα Ξηρογιάννη.
Προλογίζει η Ναταλία Ρασούλη.
Την ημέρα αυτή, το ηλεκτρονικό περιοδικό varelaki/notationes και ο Πυρήνας Τέχνης Babel προσκαλούν το κοινό σε μια βραδιά ανάγνωσης ποίησης. Διαβάζουν ποιήματά τους και ποιήματα άλλων δημιουργών που αγαπούν η Στέργια Κάββαλου, η Αγγελική Δημουλή και η Ασημίνα Ξηρογιάννη.
Προλογίζει η Ναταλία Ρασούλη.
ΚΡΑΤΗΣH ΘΕΣΗΣ
THΛ:2155252982
Babel Πυρήνας Τέχνης
Βασιλίσσης Σοφίας 87