ΔΩΡΕΑΝ μαθήματα/δράσεις για παιδιά και νέους από 14 έως 30 ετών προσφέρει ο Δήμος Γλυφάδας σε συνεργασία με τον όμιλο Νέοι Ορίζοντες Φιλίας. Τα μαθήματα υλοποιούνται στο πλαίσιο της Δράσης Για Την Κοινωνική Ενσωμάτωση Και Την Καταπολέμηση Του Κοινωνικού Αποκλεισμού – Στήριξη Του Παιδιού Και Του Νέου σε συνέχεια του προγράμματος κοινωφελούς εργασίας.
Τα μαθήματα καλύπτουν τις ακόλουθες θεματικές ενότητες:
- ΧΟΡΟΘΕΡΑΠΕΙΑ
- ΜΟΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ
- ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ
- ΧΕΙΡΟΤΕΧΝΙΑ
- ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
- ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
- ΜΟΥΣΙΚΗ
- ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ
- ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
Οι ενδιαφερόμενοι για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα μαθήματα μπορούν να απευθύνονται Τσιτσάνη & Καραϊσκάκη 34 (Κ.Α.Π.ΠΑ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ) στο τηλ.: 210 9602130 ή να στέλνουν email στην ηλεκτρονική διεύθυνση: drasi.nof@gmail.com